M630-6R Tangenciální medomet 6 rámkový, ruční pohon RM 45X24

 
Dotace Český výrobek Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 3
 

M630-6R Tangenciální medomet 6 rámkový, ruční pohon, pro maximální rozměr rámkové míry 45x24 (6x)

Dostupnost Na objednávku do 2 měsíců
Cena 19 338,02 Kč bez DPH
23 399 Kč / ks    
Kód produktu 108
Kategorie Medomety Kovář klasické-tangenciální
 

Rámková míra 45 x 24 a menší, vnitřní průměr pláště 630 x 620 (výška) Ruční pohon – klika. Vnější rozměry – celková výška 1270 mm, vnější průměr 660 mm.

Jako každý medomet na ruční pohon, je vhodný spíš k vytáčení menšího počtu rámků. Vytáčení v tomto medometu probíhá tak, že se odvíčkované rámky vloží do koše(vřetena) medometu, tento se uzavře a točením kliky se pomalu roztočí. Jakmile začne med odstředivou silou vystříkávat na stěnu medometu, udržujeme tyto malé otáčky. Po odlehčení jedné strany rámku zastavíme, všechny rámky otočíme a započneme s vytáčením druhé strany. Pokud je dílo v rámku starší a nehrozí borcení a protrhávání díla, můžeme tuto stranu pomalým zvyšováním otáček dotočit "do sucha", znova otočit rámky a dokončit vysokými otáčkami vytočení první strany. Toto zdlouhavé otáčení rámků a točení klikou, odpadá u zvratných medometů ,kde je konstrukcí kazetového koše, automatickou regulací a měněním otáček dosaženo téhož. A navíc čas a námahu kterou musíte u medometu s ručním pohonem věnovat točení klikou a otáčení rámků, můžete při medování se zvratným medometem investovat do odvíčkování a přípravě dalších rámků. Jen tak bude Vaše vytáčení medu racionální a efektivní.

V případě, že chcete na toto zboží žádat o dotaci, prostudujte si prosím aktuální podmínky na stránce- https://www.vceliveci.cz/dotace/

Máte-li jakýkoliv dotaz k tomuto medometu, neváhejte nás kontaktovat na tel.č. 602 715 448

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: