M660-8E Tangenciální elektrický medomet 8 rámkový RM 45x19,5

 
Dotace Český výrobek Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 3
 

M660-8E Tangenciální medomet 8 rámkový, elektrický, pro maximální rozměr rámkové míry 45x19,5 (8x)

Dostupnost Na objednávku do 2 měsíců
Cena 28 916,53 Kč bez DPH
34 989 Kč / ks    
Kód produktu 515
Kategorie Medomety Kovář klasické-tangenciální
 

Rámková míra 45 x 19,5 (8x) a menší, vnitřní průměr pláště 660 x 620 (výška) Elektrický pohon - motor 120W/12V s možností napájení přes trafo ze sítě 220V nebo z 12V autobaterie. Regulace jednoduchá - přepínač levých a pravých otáček a regulátor otáček 0-500 ot/min – plynulá regulace. Vnější rozměry – celková výška 1270 mm, vnější průměr 690 mm.

Tento elektrický medomet je vhodný spíš k vytáčení menšího počtu rámků. Vytáčení v tomto medometu probíhá tak, že se odvíčkované rámky vloží do koše(vřetena) medometu, tento se uzavře a po připojení kabelu k autobaterii(v terénu), nebo přes trafo do elektrické sítě(doma nebo v medárně) se otáčením regulátoru otáček pomalu roztočí. Jakmile začne med odstředivou silou vystříkávat na stěnu medometu, udržujeme tyto malé otáčky. Po odlehčení jedné strany rámku zastavíme, všechny rámky otočíme a započneme s vytáčením druhé strany. Pokud je dílo v rámku starší a nehrozí borcení a protrhávání díla, můžeme tuto stranu pomalým zvyšováním otáček dotočit "do sucha", znova otočit rámky a dokončit vysokými otáčkami vytočení první strany. Toto zdlouhavé otáčení rámků a nutné sledování rychlosti, odpadá u zvratných medometů ,kde je konstrukcí kazetového koše, automatickou regulací a měněním otáček dosaženo téhož. A navíc čas a námahu kterou musíte u tohoto typu medometu věnovat otáčení rámků, můžete při medování se zvratným medometem investovat do odvíčkování a přípravy dalších rámků. Jen tak bude Vaše vytáčení medu racionální a efektivní.

V případě, že chcete na toto zboží žádat o dotaci, prostudujte si prosím aktuální podmínky na stránce- https://www.vceliveci.cz/dotace/

Máte-li jakýkoliv dotaz k tomuto medometu, neváhejte nás kontaktovat na tel.č. 602 715 448

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: