Vařák na vosk s lisem nerez 17L + Dárek zdarma Sáček na vosk malý

 
Akce Tip Dotace Český výrobek Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 13
 

Vařák na vosk nerez

Jedná se o silnostěnný celonerezový vařák(20 Kg), který je poctivým Českým výrobkem a bude Vám sloužit dlouhá léta. Pro svou robustnost zde nehrozí žádná deformace či odtržení jednotlivých částí, což se stávalo u plechových pocínovaných vařáků.

V případě, že chcete na toto zboží žádat o dotaci, prostudujte si prosím aktuální podmínky na stránce- https://www.vceliveci.cz/dotace/

 

Dostupnost Na objednávku do týdne
Cena 17 586,78 Kč bez DPH
21 280 Kč / ks    
Kód produktu 49
Kategorie PRÁCE S VOSKEM
 

Pracovní postup: Do mezi pláště vařáku nalijeme minimální množství vody 3-5 litrů. Hladinu vody je nutné během práce neustále sledovat pomocí vodoznaku a popř. doplňovat, protože jakmile dojde k vyvaření vody, tak dojde i ke zničení vařáku! Postavíme vařák na plotnu kamen, nebo vařič. Lze také připojit vyvíječ páry, ale vytavování je v tomto případě energeticky náročnější, protože musí dojít k řádnému prohřátí celé nádoby. V případě připojení vyvíječe páry, nemusíme nalévat do mezi pláště vodu. Jakmile začne voda v mezi plášti vařit, celý vařák je prohřátý a z hrdla pro odtok vosku poletí pára, vložíme do koše vařáku pytel na vosk(malý) a započneme s plněním. Ideálně vřelých košilek s voskem, které sbíráme z povrchu velkého hrnce či kotlu, při vyvařování celých rámků. Zůstává tak původní drátkování a rámky se dezinfikují. Pokud dílo z rámku vyřezáváme, plníme pytel soušemi. Je vhodné, když vyřezané souše den předem namočíte v sudu (plastovém) a po zkřehnutí rozdrobíte na menší kousky. Třeba za pomoci vrtačky a vrtule na pastování, či k míchání barev. Vosk se tak částečně zbaví zbytků pylu, medu a nečistot. Tuto směs pak nabíráme pomocí sítka a po krátkém odkapání plníme do vařáku. Lze také vkládat zbytky košilek a vosku ze slunečního tavidla, kde není účinnost tavení tak vysoká jako u tohoto vařáku. Po naplnění přiklopíme nádobu víkem, zajistíme lehkým přitažením křídlových matic a necháme propařovat obsah párou. Až přestává vosk odtékat, začneme s pozvolným lisováním. Je vhodné několikrát lis povolit, obsah pytle promíchat a znova lisovat. Dosáhneme tím vyšší výtěžnosti. Nádoba, do které teče vosk, nesmí být ze železa! Došlo by k zabarvení a tím k znehodnocení vosku! Ideální je neraz, smalt nebo plast. Pamatujte, že malá hrubá nečistota v krásně žlutém vosku vůbec nevadí v porovnání s krásně čistým, ale hnědým až do černa zabarveným voskem. Takový vosk je znehodnocený! Pro správnou funkci vařáku a dobrou výtěžnost vosku, musí voda v mezi plášti neustále vařit, popřípadě musí stále z hrdla pro odtok vosku vycházet pára!

Po ukončení lisování lis povolíme, sundáme víko a vyndáme pytel s výlisky, které ještě za tepla vysypeme. Lze použít jako hnojivo. Pytel promneme, odstraníme nečistoty a vysušíme. Vařák a koš ještě za tepla očistíme, zbytek vody v mezi plášti vylijeme a necháme vysušit. Pozor na plíseň!

Technické údaje: Objem vnitřní nádoby 17 l. Rozměr vařáku: venkovní průměr 300 mm, výška 500 mm, vnitřní průměr 235 mm, výška síta 330 mm, hmotnost 20 kg. Nádoba a víko vyrobena z nerezové oceli jakosti 17 240, síly 1.5 mm, dno 2 mm. Součástí vodoznak pro sledování hladiny vody ve varné nádobě. Povrchová úprava-vodorovně broušený plech. Vyráběn Českým výrobcem pro náš obchod na zakázku.

Záruka 2 roky.

IMG_20161128_111021   IMG_20161128_114047   IMG_20161128_114027   IMG_20161128_111127 

 IMG_20161128_112846

V případě, že chcete na toto zboží žádat o dotaci, prostudujte si prosím podmínky- 2018 prirucka-eu-dotace-pro-chovatele-vcel-2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
3x
4
1x
3
3x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: